1 měsíc zkušební záruka
Jsme si jisti našimi službami a výhodami, které od nás získáte, a proto nabízíme, že pokud po jednom měsíci nebudete zcela spokojeni, zpracování mezd za první měsíc budete mít zcela zdarma a poskytneme součinnost při převedení mezd.

Porodné v r. 2015

U prvního dítěte zůstane částka porodného na 13 tisících korunách, u druhého půjde o 10 tisíc korun.

Na porodné u prvního dítěte by tak měly dosáhnout domácnosti s čistým příjmem do 20 817 korun, u matky samoživitelky do 13 176 korun.

Polepší si také ženy, kterým se narodí vícerčata nově získají 23 tisíc korun. A nezáleží, zda půjde o jejich první, nebo následný porod.

Tisková zpráva Praha, 2. července 2014 Vláda podpořila rodiny s dětmi. Porodné bude i na druhé dítě Od začátku příštího roku se rozšíří počet rodin, které získají nárok na porodné na své první dítě. Rozhodla o tom vláda na středečním jednání. Nově budou mít rodiny nárok i na porodné na druhé narozené dítě. Kabinet potvrdil zvýšení koeficientu, od kterého se odvíjí nárok na výplatu porodného, ze současných 2,4 násobku na 2,7 násobku životního minima. Počet rodin, které si budou moci příspěvek od státu nárokovat, tak stoupne. „Česká republika v rámci Evropské unie v podpoře rodin s dětmi dlouhodobě zaostává za ostatními státy. Místo toho, abychom rodičům vytvářeli příznivé podmínky, spíše je za to, že mají děti, trestáme. Změnou zákona také reagujeme na požadavek slučitelnosti naší právní úpravy s právem Evropské unie,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Porodné, je jednorázová dávka státní sociální podpory, kterou se oprávněné osobě přispívá na náklady v souvislosti s narozením dítěte. V současné době se porodné vyplácí pouze na první živě narozené dítě (či s ním současně narozené děti) a podléhá testu příjmu. Nárok na porodné má oprávněná osoba pouze v případě, že rozhodný příjem nepřevyšuje 2,40 násobek životního minima rodiny. Návrh novely zákona upravuje porodné tak, aby nárok na tuto dávku vznikl širšímu okruhu rodin s dětmi, a aby mohlo být vyplaceno porodné z titulu narození v pořadí druhého dítěte. Zároveň se úprava vztahuje i na děti převzaté do trvalé péče nahrazující péči rodičů. Návrh zákona také reaguje na požadavek slučitelnosti zákona s právem Evropské unie úpravou oprávněných osob o osoby, jimž nárok vyplývá z právních předpisů Evropské unie. Zákon týkající se systému dávek státní sociální podpory dosud taxativně nevyjmenovával okruh oprávněných osob, jimž nárok vyplývá z předpisů Evropské unie. Petr Habáň tiskový mluvčí

Nahoru